Facebook
Twitter
LinkedIn

Rozgrzewka mentalna – gra „Impuls”

Dzisiaj mamy dla Was propozycję gry, którą z powodzeniem możecie wykorzystać, jako formę rozgrzewki mentalnej

Gra: „Impuls”

Dla kogo: drużyny, zespoły, zawodnicy

Ilość graczy: od 5-10 w jednym kręgu

Wiek: bez ograniczeń

Cel: forma rozgrzewki mentalnej, refleks, koncentracja, integracja, radzenie sobie z presją i niepowodzeniem.

Instrukcja:

Zawodnicy stojąc bądź siedząc w kręgu przekazują sobie „impuls” poprzez klaśnięcie. Pojedyncze klaśnięcie kieruje impuls zawsze w lewą stronę. Jeśli ktoś klaśnie dwa razy (musi to być zrobione szybko), to zmienia kierunek przekazywania „impulsu”.

Gra świetnie integruje zespół przy okazji ćwicząc refleks oraz koncentrację uwagi.

Chcąc dodatkowo wprowadzić element rywalizacji i radzenia sobie z presją możemy wprowadzić zasadę odpadania z gry zawodników, którzy popełnili błąd. Stworzy nam to dodatkowo możliwość obserwacji zachowań oraz reakcji zawodników, będąc pretekstem do rozmowy o sytuacjach niepowodzenia na boisku.

Kolejna propozycja, która potwierdza regułę, że proste formy są często najlepsze i dają ogrom obserwacji.

Nasi zawodnicy, jak widać na filmiku to „impulsowi weterani”- wielkie podziękowania dla chłopaków z rocznika 2005 z Akademii Górnika Zabrze za pomoc w przygotowaniu materiału.

#rozgrzewkamentalna #koncentracja #refleks #play #game #gra #impuls #AkademiaGórnikaZabrze #integracja #ŚwiadomyTrener #ŚwiadomyRodzic #ŚwiadomyRozwój #ŚwiadomyZawodnik #braintrainingsystem #BTS #football #piłkanożna #nauka #science #psychologia #psychologiasportu #treningmentalny #świadomość #rozwójzawodnika #rodzicwsporcie #publikacje #bookstagram #coach #footballPlayer #piłkarz 

Chcesz poznać więcej gier oraz środków treningowych, które będziesz mógł/mogła wykorzystać w swojej codziennej pracy? Zapraszamy na II Zjazd Brain Training Academy „Team Building- jak zbudować skuteczny oraz zintegrowany zespół”!

Więcej informacji o szkoleniu na: https://braintrainingsystem.pl/kurs-kwalifikacyjny-brain-training-academy-zjazd-2-team-building-jak-zbudowac-spojna-i-zintegrowana-druzyne/

Program Treningu Indywidualnego Brain Training Academy

Zainwestuj w siebie i wejdź na wyższy poziom

Sport na najwyższym poziomie polega w dużej mierze na rozpoznawaniu wzorców. Jeśli masz duży arsenał ruchów, jesteś w stanie robić rzeczy, których ludzie się nie spodziewają. Wtedy będziesz się wyróżniać. Zmienność i zdolność do adaptacji są kluczowe i potrzebne w każdym sporcie.

René Wormhoudt - trener przygotowania motorycznego reprezentacji Holandii i Ajaxu