Facebook
Twitter
LinkedIn

Najciekawsze wystąpienia TED Talks dla trenerów oraz psychologów

Rozpoczynamy cykl wpisów, w których będziemy polecali Wam najlepsze według nas wystąpienia na TED Talks. Pierwszy post skupia się na wykładach TED, które mogą zaciekawić przede wszystkim młodzieżowych trenerów piłki nożnej, psychologów oraz rodziców młodych sportowców i samych zawodników. Wystąpienia skupiają się na tym, co tak naprawdę jest ważne w sportach młodzieżowych, oraz jak trenerzy mogą lepiej ugruntować u młodych sportowców cechy, które pomogą im odnieść sukces poza boiskiem. Ostatecznie młodzieżowa piłka nożna to coś więcej niż to, co dzieje się na boisku.

 

1. Zmiana gry w sportach młodzieżowych | John O’Sullivan

O’Sullivan pamięta, kiedy w sporcie młodzieżowym chodziło o to, by dzieci rywalizowały z innymi dziećmi, a nie dorośli rywalizowali ze sobą poprzez swoje dzieci. Po prawie trzech dekadach gry w piłkę nożną, O’Sullivan rozpoczął pracę nad przekształceniem sportów młodzieżowych i zainspirowaniem poważnej zmiany w kulturze. Po odbyciu pracy jako trener młodzieżowy w Portland Timbers w Bend, założył Change the Game Project, a obecnie jest międzynarodowym mówcą i autorem bestsellerów w kraju.

2. Jak możemy zmienić młodzieżową kulturę sportową | Heather Bergeson

Nasza obecna kultura sportów młodzieżowych zagraża zdrowiu emocjonalnemu i fizycznemu naszych dzieci. Jak do tego doprowadziliśmy? Co możemy zrobić, aby przekształcić sporty młodzieżowe w pozytywne, inspirujące i budujące charakter doświadczenie, jakim może być?

3. Echo poza grą: trwała moc słów trenera | Trener Reed

Dyskusja o trwałej sile słów trenera, które nieustannie wpływają na młodych sportowców. Trener Reed wyjaśnia, że ​​umiejętności można szybko zapomnieć, ale słowa zawsze zostaną zapamiętane.

       4. Wysysanie zabawy ze sportów młodzieżowych | Mike Terson

Dlaczego dorośli są tak pochłonięci wynikami młodzieżowych wydarzeń sportowych? W tym przemyślanym i zabawnym przemówieniu Mike przygląda się zachowaniu rodziców i trenerów podczas młodzieżowych wydarzeń sportowych i proponuje nową perspektywę,  która sprawi, że sport dzieci wróci do zabawy

       5. Trening młodzieżowy – Więcej niż gra | Anna-Lesa Calvert

       Wszyscy myślimy, że wiemy, co sporty młodzieżowe mogą zrobić dla dzieci: zdrowie, praca zespołowa, koordynacja. Ale biorąc pod uwagę czas i kontakty, jakie trenerzy mają ze swoimi zespołami, możemy zrobić o wiele więcej, aby pomóc dzieciom w zakresie odżywiania, radzenia sobie z gniewem, socjalizacją, przywództwem i wielu innych. Anna-Lesa Calvert relacjonuje z linii frontu nowy styl trenowania sportów młodzieżowych.

        6. Piłka nożna i umiejętności życiowe | Lucas Capalbo

W 2014 roku Lucas został zatrudniony jako trener młodzieżowej drużyny piłkarskiej w jednej z najtrudniejszych dzielnic Szwecji. Mimo że jego zawodnicy źle zachowywali się na boisku i poza nim, udało im się zdobyć mistrzostwo stanu. Jednak Lucas zdał sobie sprawę, że zdobywanie trofeów nie pomagało graczom rozwijać się jako mężczyźni. Następnie postanowił zmienić kierunek swojego programu piłkarskiego, aby jego gracze mogli również nauczyć się umiejętności, które pomogą im wygrywać w życiu.

7. Młodzież w sporcie – Utrzymanie dzieci w grze | Hugh McDonald

Hugh skłoni Cię do zakwestionowania jako rodzic, trener lub wychowawca kilku typowych praktyk, które są akceptowane w sporcie młodzieżowym. Sprawi, że zastanowisz się, jak te praktyki wpływają na mentalność młodych sportowców. Hugh zainspiruje Cię również do przemyślenia kilku prostych rzeczy, które można zrobić jako rodzic, trener i wychowawca, aby odwrócić trend i sprawić, by dzieci cieszyły się grą i chciały dłużej uprawiać sport.

8. Jak się uczyć? O błędach | Diana Laufenberg

Uczniowie uczą się, że istnieje jedna słuszna odpowiedź, sposób myślenia wspomagany testami wielokrotnego wyboru. Diana mówi, że nie ma sensu mówić dzieciom, żeby nigdy się nie myliły, skoro tak wiele można się nauczyć z porażki. Dzieciom należy pozwolić na porażkę, przetworzenie i uczenie się na podstawie swoich doświadczeń.

9. Sport młodzieżowy jako strefa rozwoju: Jim Thompson

Sporty młodzieżowe są zdominowane przez mentalność wygrywania za wszelką cenę, która prowadzi do niepożądanych, a czasem tragicznych rezultatów. Jim Thompson przedstawia silną wizję rywalizacji, napędzaną przez rosnący ruch, aby uczynić sporty młodzieżowe „strefą rozwoju”, aby rozwijać lepszych sportowców, lepszych ludzi.

10. Grit: Moc pasji i wytrwałości | Angela Lee Duckworth

Porzucając wysoko rozwiniętą pracę w konsultingu, Angela Lee Duckworth podjęła pracę jako nauczycielka matematyki siódmoklasistów w nowojorskiej szkole publicznej. Szybko zdała sobie sprawę, że IQ nie jest jedyną rzeczą, która oddziela uczniów odnoszących sukcesy od tych, którzy mają problemy. Tutaj wyjaśnia swoją teorię „twardości” jako predyktora sukcesu.