BRAIN TRAINING ACADEMY®

AKADEMIA TRENINGU MENTALNEGO

Akademia Treningu Mentalnego Brain Training Academy w kompleksowy sposób dba o rozwój mentalny zawodników. W ramach akademii odbywają się cykliczne jednostki treningowe oraz szkolenia dla zawodników dotyczących budowania świadomości, rozwijania ich pewności siebie, efektywnej koncentracji czy kontroli emocji. 

W ostatnich latach piłka nożna ewoluowała w niezwykle szybki sport. I ta ewolucja jeszcze się nie skończyła. Celność podań, ich precyzja i szybkość podejmowania decyzji będą coraz lepsze. Czas i przestrzeń, w jakich zawodnicy mogą sobie pozwolić na spokojne przyjęcie piłki, stale się zmniejszają. Przyszłość to trening umysłu - na przykład kognitywny, prowokowanie piłkarzy, wyrywanie ich ze strefy komfortu podczas treningu, narażanie na trudne warunki i wymaganie podejmowania szybkich decyzji w ograniczonej przestrzeni, pod presją czasu.

Ralf Rangnick - trener reprezentacji Austrii, były trener m.in. Manchesteru United

Dołącz do pierwszej w Polsce BRAIN TRAINING ACADEMY KATOWICE w pełni opartej o  nauczanie multisensoryczne i połączenie treningu sportowego z treningiem mentalnym

Zajęcia odbywają się  w każdy czwartek na boisku OS Szopienice Katowice ul. 11 Listopada 16 w godzinach 18:30-20.

 

Zgłoszenia ->> kontakt@brain.xce.pl

 

Skorzystaj z oferty treningów indywidualnych w mikrogrupach 4 osobowych w Rzeszowie

Zajęcia w Rzeszowie odbywają się w każdą środę. Godziny ustalane są indywidualnie pod nr telefonu 668004722

 

Nieszablonowość, kreatywność, myślenie poza schematami, nieprzewidywalność to atrybuty zawodników przyszłości. Brain Training Academy daje zawodnikom różnych dyscyplin możliwość dodatkowej pracy, która wykracza poza przyjęte ramy treningowe. Dzięki dodatkowym programom rozwoju, bodźcom treningowym rozwijającym mózg zawodnika, treningu funkcji poznawczych z wykorzystaniem ruchu, a także szczególnemu zwróceniu uwagi na mentalny rozwój zawodników dajemy zawodnikom szansę na holistyczny rozwój.

 

Wykorzystując najnowsze badania nad rozwojem mózgu a także WYKRACZAJĄC poza obecny schemat zwiększamy możliwość rozwoju zawodnika na zupełnie inny poziom. Program oparty jest na nowoczesnym treningu MULTISENSORYCZNYM i NEUROKOGNIWISTYCZNYM, wykorzystującym pełną gamę wzorców ruchowych i różne zmysły.

KORZYŚCI ze stosowania treningu BRAIN TRAINING ACADEMY:

  • Wzrost kreatywności
  • Nauka efektywnej pracy pod presją
  • Poprawa szybkości reakcji
  • Poprawa koncentracji uwagi
  • Rozwój koncentracji wzrokowo – ruchowej
  • Wzrost umiejętności technicznych
  • Wzrost świadomości własnego ciała

WYJDŹ POZA SCHEMAT… ZAINWESTUJ W SIEBIE!

Treningi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz  sprzętu Blazepod służącego do poprawy szybkości reakcji i zdolności kognitywny

Trening mózgu wykorzystujący specjalistyczne programy służące do polepszania funkcji poznawczych jest obecnie  szeroko stosowany poza granicami naszego kraju w wielu dyscyplinach sportowych. W Polsce temat jeszcze raczkuje, ale zmieniająca się specyfika sportu, szczególnie w sportach mocno dynamicznych, sprawia, iż należy przemyśleć potrzebę pracy nad rozwojem umysłu zawodników. Najlepsi sportowcy ćwiczą nie tylko fizycznie, ale coraz częściej zwracają uwagę na rozwój mózgu, dzięki specjalnie zaprojektowanym treningom, których celem jest poprawa sprawności funkcji poznawczych. Liczne badania pokazują, iż dzięki dobrze zaprojektowanym i przeprowadzonym ćwiczeniom, odpowiedniej powtarzalności, motywacji i zaangażowaniu dochodzi u zawodników do zmian w funkcjonowaniu poznawczym. Dochodzi także do zmian na poziomie funkcji oraz struktury mózgu. Pokazuje to ważną rolę procesów neuroplastyczności mózgu w poprawie funkcjonowania poznawczego zawodnika. Aby doszło do najbardziej efektywnego transferu zdobytych umiejętności należy zadbać o multisensoryczne bodźce w trakcie jednostki treningowej.

Elitarni piłkarze rozwijają doskonałe umiejętności percepcyjne i poznawcze, które pozwalają im osiągać lepsze wyniki w każdej z grup wiekowych.

P. Ward, A. M. Williams, "Perceptual and Cognitive Skill Development in Soccer: The Multidimensional Nature of Expert Performance"; Journal of Sport & Exercise Psychology, 2003 Tweet

Zadbanie o multisensoryczne bodźce, które stosujemy w ramach programu Brain Training pozwala m.in. na:

Brain Training Academy®

Korzyści:

Dla kogo?

CZY TEGO TYPU TRENING POMAGA TYLKO W GRZE?

Badania pokazują, że wykonywanie ćwiczeń poznawczych ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie umysłowe dzieci i młodzieży (Thorell i in., 2009).

Trening poznawczy stymuluje rozwój umysłowy dziecka i w dłuższym okresie czasu wpływa na podwyższenie jego inteligencji (Jaeggi i in., 2011). Badania pokazują, że regularne ćwiczenia poznawcze mogą mieć korzystny wpływ na poziom osiągnięć szkolnych dzieci i przyczynić się do poprawy ich umiejętności czytania (Holmes, Gathercole i Dunning, 2009; Loosli i in., 2012). Wykonywanie ćwiczeń poznawczych jest szczególnie ważne w przypadku uczniów, którzy mają problemy z uczeniem się i uwagą (Klingberg i in., 2005).

ZGŁOSZENIA

Rozpocznij dodatkowe treningi w Brain Training Academy w Katowicach i w Rzeszowie. Skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego. 

Przy zgłoszeniu podaj imię i nazwisko dziecka, wiek, klub w którym obecnie trenuje. 

Program Treningu Indywidualnego Brain Training Academy

Nie możesz skorzystać stacjonarnie z naszych zajęć? Nic straconego! Skorzystaj z Mulisensorycznego Programu Treningu Indywidualnego Online!